Наказом Міністерства освіти і науки України від 8 серпня 2022 року №715 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2023 року. ЗНО відбудеться з 22 травня до 14 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільшез п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

/Files/images/2222.png

Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2023 року результати зовнішнього оцінювання за критеріальною шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію .

Ці учасники мають обов’язково скласти:

української мови або української мови і літератури ;

математики ;

історії України або іноземної мови - за вибором здобувача освіти;

одного з навчальних предметів,- за вибором здобувача освіти;

У 2023 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1)українську мовута 2)українську мову і літературу.

Відтак випускники, які завершують у 2023 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

У 2023 році випускники закладів загальної середньої освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:

рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні;

ПРОБНЕ ЗНО

Участь у тестуванні є платною. Вартість проходження пробного ЗНО буде оголошена пізніше. Зареєструватися на тестування можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Участь у пробному тестуванні дасть можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Український центр оцінювання якості освітиhttp://testportal.gov.ua/
Харківський центр оцінювання якості освітиhttp://zno-kharkiv.org.ua/
Кiлькiсть переглядiв: 893