• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Герой Радянського Союзу Потапенко П.О.

/Files/images/Потапенко_Филипп_Алексеевич.jpg

Герой Радянського Союзу Потапенко Пилип Олексійович

Високе звання Героя Радянського Союзу було при­своєно за форсування Дніпра жителю селища Бабаї Потапенку Пилипу Олексійовичу (1922-1943).

В перший місяць Великої Вітчизняної війни дев’ятнадця­тирічного Пилипа Потапенка було призвано до лав Радянсь­кої Армії.

Він закінчив Харківське військове училище хімічного захисту і з весни 1942 року був на фронті начальником хіміч­ної служби 237-го стрілецького полку 69-ї стрілецької дивізії, а пізніше - заступником командира 1-го стрілецького бата­льйону того ж полку

У цьому з’єднанні він воював на Західному та Брянсько­му фронтах. Начхім Потапенко завжди знаходився на пере­довій, допомагаючи командирам рот у організації бою. Не­одноразово заміняв вибувших із строю командирів рот. Так було і при визволенні міста Севська. У розпалі бою він взяв на себе керівництво стрілецькою ротою, підняв бійців і повів їх в атаку. В цьому бою його було поранено. В госпіталі П.Потапенко дізнався з листів однополчан, що дивізія одер­жала почесне найменування «Севської», а його самого наго­роджено орденом Червоної Зірки. Повернувся старший лей­тенант Потапенко у рідну дивізію, коли вона у складі Цент­рального фронту визволяла Лівобережну Україну. Особливо відзначилась 69-та стрілецька дивізія на Чернігівщині при форсуванні річки Сож.

16 жовтня 1943 року капітан Потапенко з групою бійців форсував Дніпро на підручних засобах в районі міста Лоєва Гомельської області та організував переправу решти підроз­ділів батальйону.

21 жовтня 1943 року в бою за Дніпро він загинув.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від З0 жовтня 1943 року за мужність і відвагу, проявлені при форсуванні Дніпра, капітану Потапенку посмертно надано звання Героя Радянського Со­юзу, його ім’я носить наш ліцей і вулиця селища.

Кiлькiсть переглядiв: 695