Наказом Міністерства освіти і науки України від 8 серпня 2022 року №715 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2023 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільшез п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2023 року результати зовнішнього оцінювання за критеріальною шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію .

Ці учасники мають обов’язково скласти:

української мови або української мови і літератури ;

математики ;

історії України або іноземної мови - за вибором здобувача освіти;

одного з навчальних предметів,- за вибором здобувача освіти;

У 2023 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1)українську мову та 2)українську мову і літературу.

Відтак випускники, які завершують у 2023 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

У 2023 році випускники закладів загальної середньої освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:

рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.

Наказом Міністерства освіти і науки від 11 січня 2023 року №19 учні 4, 9 класів звільняються від проходження державної підсумкової атестації

Кiлькiсть переглядiв: 946