• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Графік роботи бібліотеки КЗ "БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" :

08.00-17.00

Перерва 12.00-13.00

/Files/images/бібліотекарь.JPG

Завідувач бібліотеки Халабуда Юлія Станіславівна. Стаж роботи 10 років.

Шкільна бібліотека була заснована 1953р. Загальна площа 30м2. В наявності є книгосховище для навчального фонду.

У закладі станом на 01.09.2023 книжковий фонд бібліотеки становить 17108 примірників, в тому числі підручників - 7784.

Шкільна бібліотека здійснює інформаційно-бібліографічну роботу. Робота полягає в оформленні книжкових виставок, тематичних полиць, бібліографічних оглядів літератури, які покликані розкрити учням книжкові фонди, пробудити інтерес до читання, інформувати про нові надходження літератури до шкільної бібліотеки.

Основні завдання шкільної бібліотеки:

1. Формування національної свідомості;

2. Виховання в учнів культуру читання, уміння користуватися бібліотекою;

3. Всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди методичної літератури та інформації про неї.

4. Доступ читачів до інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет.

Одним з головних завдань у роботі бібліотекаря є:

1. Інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;

2. Виховання в учнях інформаційної культури, постійного прагнення до пошику інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації,

3. Виховання мислячого, вдумливого, грамотного користувача;

4. Реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні носії інформації, так і сучасні мультимедійні технології;

Спеціалізовані Інтернет – Сайти для дітей

1. Pauly ’ Playhouse

2. Upto Ttn

3. Yohoo! Kids

4. Surfinqthe

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі української книжки, а також національно-патріотичного виховання, виховання любові до рідного дому, сім’ї, школи, з якої зароджуються любов до рідної країни, рідної землі у КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПОТАПЕНКА П.О. ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" відбувся Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Сьогодні, як ніколи, важливо докласти усіх зусиль, щоб відволікти дітей від страшної реальності. Розрадити, заспокоїти, втішити та відволікти може гарна книга. Книжки зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя. Вони стають нашими вірними друзями, змушують нас працювати, без упину вдосконалюватися, щоб ми могли стати справжніми людьми.

В ліцеї було створено виставку надходжень нової літератури «Сучасні автори – сучасним дітям», де запроновані книжки, які надійшли до бібліотеки ліцею від Благодійного фонду Пам’яті Руслана Білого. Певну частину з них об’єднує актуальна наразі тема — війна. Серед них вже відомі книжки «Дім» та «Мрія».

«Дім» - ця книга розповідає історію хлопчика, який був вимушений полишити свій дім, зруйнований через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Оповідь ведеться від імені хлопчика й описує його відчуття дорогою до безпечного місця -- іншої країни. Чи стаєш ти бездомним, якщо твій дім зруйновано? Що таке дім і де його шукати, якщо зненацька втратив? У кінці книги ми дізнаємося, що дім завжди у твоєму серці.

«Мрія» - ця казка з’явилася після того, як рашисти знищили у Гостомелі нашу гордість –літак-велетень «Мрію». Головна героїня книжки згадує, що її тато, який допомагав на авіаційному заводі будувати «Мрію», розповідав багато чудесних історій про цей літак: і виставка картин у ньому проводилась, і жирафів зі слонами він перевозив. І гостинчики дівчинці тато приносив не від «зайчика», а від «Мрії». І ось «Мрії» не стало, але душа її залишилась живою і полетіла на небо. Там на небесах Святий Миколай запропонував літаку нову, почесну місію.

Під час Тижня читання молодші учні ліцею дізналися про історію виникнення книги - цікавою та захоплюючою була інформаційно-пізнавальна подорож, під час якої діти дізнались, як створюється книга. Учні створили наскельні малюнки (прототипи сучасної книги) і виготовили власні книги-лепорело. Виготовлення власної книги разом з учнями – це один із цікавих шляхів до книжкового світу. Цю саморобну книжку зручно не тільки тримати в руках, а й розглядати, поставивши на стіл і розгорнувши: видно і текст, і картинки.

Старшим учням ліцею було запропоновано віртуальну мандрівку до Національної бібліотеки України імені В.В.Вернадського - найбільшої за обсягом фонду та площею приміщень бібліотеки України. Учні дізналися про історію цієї унікальної бібліотеки,у фондах якої налічується близько 15 млн. примірників та зберігаються унікальні пам’ятки світової і вітчизняної рукописної спадщини. https://youtu.be/YDwHbUBuc5Y

На уроках трудового навчання учні ліцею із великим задоволенням виготовляли закладки для своїх книг. Діти дуже старалися, використовували різноманітний матеріал. У хід пішли кольоровий картон, папір, фетр тощо. Учні отримали задоволення від своєї роботи.Книжкові закладки вийшли веселими та барвистими. Виготовлені власноруч закладки розмістили в улюблені книжки і раділи новій подружці, яка затишно “примостилася” на сторінці.

/Files/images/книжкові закладки.jpg

/Files/images/ф6.jpg


/Files/images/ф4.jpg

/Files/images/ф2.jpg

/Files/images/ф3.jpg

/Files/images/ф1.jpg

Благодійний фонд Пам’яті Руслана Білого подарував різноманітну художню літературу для здобувачів освіти.Тепер діти мають змогу прочитати книжки про Гаррі Поттера, Гобіта, Маленького принца, Джима Ґудзика і, навіть, Снігову Королеву на англійській мові.

/Files/images/Білий.jpg

/Files/images/Білий1 (2).jpg

/Files/images/Білий1 (3).jpg

ОГЛЯД ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

/Files/images/бб1.jpg

Гортаючи сторінки цієї яскравої, з веселими та кумедними малюнками книжки, читач разом з дівчинкою Алісою потрапить у захоплюючий світ Задзеркалля.

/Files/images/бб2.jpg

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

/Files/images/бб3.jpg

Про незвичайні , таємничі пригоди Сергія та Митька весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах.

/Files/images/бб4.jpg

Пригодницька повість, яка не лише захоплює своїи карколомним сюжетом, а і вчить любити свій край і його дивовижну історію.

/Files/images/бб5.jpg

Захоплива пригодницька історія про те, як Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці- синьоморди. І порятунок залежить тільки від вас!

/Files/images/бб6.jpg

Завдяки головній героїні , 11-річній дівчинці Полліані, ця книжка ось уже майже століття є справжнім бестселлером!

/Files/images/бб7.jpg

Казка, яка зачарувала всю планету.

Віртуальна виставка "Чудеса книжкової магії"

Посилання на виставку

До дня народження Г.С.Сковороди

Посилання на виставку

/Files/images/Конкурс 1.jpg

/Files/images/конкурс2.jpg

/Files/images/конкурс3.jpg

/Files/images/браслет2.jpg

З 1 жовтня по 31 жовтня 2023 року в КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПОТАПЕНКА П.О. ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Метою місячника було залучити учнів до пізнання патріотичного виховання в нашій державі, розвитку патріотизму підростаючої особистості, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю та патріотичних почуттів підростаючого покоління.

Рушник - це один із національних оберегів, народний символ України. Недаремно народ склав такі прислів’я: «Хата без рушників – що родина без дітей», «На рушник стати – разом долі поєднати», «Рушник на кілочку – хата у віночку». Учні ліцею відвідали Бабаївський історико-краєзнавчий музей з виставкою "Рушники в культурі України". Під час екскурсії діти побачили старовинні унікальні екземпляри рушників, дізналися, який зміст вкладали наші предки в орнаменти, узнали види рушників та способи вишивок. Зрозуміли, чим обрядовий рушник відрізняється від звичайного та що не варто вишивати на тих чи інших рушниках. Діти з великим захоплення розглядали старовинні екземпляри рушників і навіть знайшли ті, що були подаровані музею їх сім’єю. Також відвідали інші зали музею. Неабияку зацікавленість у дітей викликали опудала тварин, перший телевізор і праска, а особливо – перші мобільні телефони.

Учні молодших класів взяли участь у конкурсі малюнків «Від серця до серця». Сумісно зі своїми батьками, діти залюбки виконували свої роботи різними способами – малюнки, аплікації, оригамі та ін. Учні ліцею створили багато оригінальних та яскравих робіт.

На теперішній час серед українців стало дуже модно прикрашати себе виробами ручної роботи в патріотичному стилі, тому на уроках праці разом із вчителями трудового навчання діти зробили патріотичні браслети, якими вони тепер можуть прикрасити себе та доповнити свій стиль.

Всі заходи в бібліотеці були спрямовані на формування національної свідомості і відповідальності за долю України, любові до рідної землі, її історії, виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, її мови, культури, традицій. Формування громадянських якостей: патріотизму, людяності, працьовитості, почуття любові до рідного краю та гордості за його людей.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2023-2024

Рушник - це один із національних оберегів, народний символ України. 16.10.2023 в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні ліцею відвідали Бабаївський історико-краєзнавчий музей з виставкою "Рушники в культурі України". Під час екскурсії діти побачили старовинні унікальні екземпляри рушників, дізналися, який зміст вкладали наші предки в орнаменти, узнали види рушників та способи вишивок. Зрозуміли, чим обрядовий рушник відрізняється від звичайного та що не варто вишивати на тих чи інших рушниках.

/Files/images/МММ1.jpg

/Files/images/МММ2.jpg

/Files/images/МММ3.jpg

/Files/images/МММ4.jpg

/Files/images/МММ5.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

На виконання наказу МОНУ від 12.08.2014 №931 «Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» з 01 по 31 жовтня 2023 року в КЗ «БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ» був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

ПЛАН

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

2023/2024 н.р.

№ з/п Заходи Клас Термін виконання
1 Організація тематичних виставок (у тому числі віртуальних)- «Герої війни в художніх творах», «Моя майбутня професія - військовий», «Моя незламна Україна» 1-11 кл 01.10-31.10.23
2. Підготовка рекомендаційних списків, що інформуватимуть про літературу патріотичної тематики 1-11 кл 01.10-31.10.23
3. Конкурс дитячих малюнків «Від серця до серця» 1-4 кл 01.10-31.10.23
4. Створення патріотичних саморобок (оберегів, витинанок, аплікацій, ори гамі, квілінгу) 5-7 кл 01.10-31.10.23
5. Екскурсія до Бабаївського історико-краєзнавчого музею 6-8 кл 01.10-31.10.23
6. Віртуальна виставка до дня народження Г.С.Сковороди 1-11 кл 01.10-31.10.23
7. Розміщення матеріалів Всеукраїнського місячника на сайті закладу 01.10-31.10.23

До Дня українського козацтва організовано віртуальну виставку "Козацька держава - наша гордість і слава"

/Files/images/бі.jpg

/Files/images/бі2.jpg

/Files/images/бі3.jpg

/Files/images/бі4.jpg

/Files/images/бі6.jpg

/Files/images/бі5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1008